1396-8-6 03:30:00
207

رویداد کارآفرینی رویان تک

 

در ادادمه سرمایه گذاری های بنگاه های اقتصادی و تجاری بر روی طرح ها و ایده های استارت آپی ...

 

مرتضی ضرابی مدیرعامل شرکت فناوری بن‌یاخته‌های رویان در نخستین رویداد کارآفرینی رویان تک که امروز در مرکز همایش‌های رویان در حال برگزاری است، در خصوص این رویداد اظهار کرد: این رویداد کارآفرینی به عنوان اولین رویداد علوم زیستی است که با استفاده از ضایعات زایمانی که عمدتا دور ریخته می‌شوند به ارائه مدل تجاری می‌پردازند.

مدیرعامل شرکت فناوری بن‌یاخته‌های رویان ادامه داد: ضایعات زایمانی از جمله بندناف، خون بندناف و جفت است که در این ایده‌ها و طرح‌هایی که ارائه می‌شوند به دنبال این هستیم  همانند کاری که شرکت ها می‌کنند به جداسازی سلول‌های بنیادین از آنها بپردازیم و برای درمان بیماری‌های خونی همچون تالاسمی و سرطان خون از این ه استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه ضایعات دیگری نیز وجود دارند، گفت: ضایعاتی همچون پرده جنینی که در سوختگی‌ها و زخم‌های دیابتی به کار می‌روند به عنوان ضایعاتی هستند که با کاربرد بالینی برای درمان بیماری‌ها بسیار می‌توانند به کار گرفته شوند و به دلیل اهمیتی که این ضایعات زایمانی دارند، فراخوانی داده شد که از همه آنهایی که در زمینه استفاده از ضایعات زایمانی تبحر دارند، استفاده شود و هدف این است که فاصله بین ایده و تجاری‌سازی کم شود.

 ارسال 40 ایده و طرح به دبیرخانه رویداد کارآفرینی رویان تک

ضرابی در خصوص طرح‌هایی که به دبیرخانه این رویداد رسیده است، اظهار کرد: مجموعا 40 ایده و طرح به دبیرخانه ما ارائه شده و از مجموع آنها هشت ایده انتخاب شدند و در نهایت بعد از داوری‌ها سه ایده به عنوان ایده‌های منتخب معرفی می‌شوند و از سوی شرکت فناوری بنیاختی رویان حمایت خواهند شد.

مدیرعامل شرکت فناوری بن‌یاخته‌های رویان تصریح کرد: ضرورت برگزاری این رویداد این است که فرصتی ایجاد شود تا از همه افرادی که دارای ایده‌های خلاق هستند دعوت شود تا بیایند و به ایده بپردازند؛ همچنین از تجارب افراد کارآفرین که در زمینه ضایعات زایمانی کار کرده‌اند استفاده شود و زمینه‌ای ایجاد شود برای آشنایی افراد ایده‌پرداز با یکدیگر در بیان اینکه به ایده‌ها باید توجه کرد، اظهار کرد: صرف برگزاری رویداد و دیده شدن ایده‌ها کافی نیست، بلکه باید حمایت‌ها انجام شود تا این ایده‌ها وارد بازار شوند. این رویداد به عنوان نقطه شروعی است برای توسعه کسب و کارهایی که می‌توانند در اکوسیستم قدم بردارند.

ضرابی خاطرنشان کرد: اگر حمایت‌ها به خوبی انجام شود و به درستی حمایت شوند هرکدام از آنها این پتانسیل را دارند که به عنوان محصولی دانش‌بنیان به شرکت‌های دانش‌بنیان معرفی شوند و بخشی از زیست بوم کسب و کار را تشکیل دهند.

مدیرعامل شرکت فناوری بن‌یاخته‌های رویان با یادآور شدن این موضوع که راه تازه شروع شده است، گفت: کارگاه‌های آموزشی در این رویداد برگزار می‌شود که به همه افراد کمک می‌کند تا آموزش‌های لازم را در حوزه کسب و کار و ورود به بازار کسب کنند؛ راه ما تازه شروع شده است و باید ادامه پیدا کند تا در بلندمدت به خوبی تأثیرگذار باشد.

 

دبیرخانه رویداد کارآفرینی رویان تک

-----------------


حامیان ... #اخبار_کارآفرينی
 http://www.hamion.ir
 سامانه حمایتی از طرح ها و ایده های نوآورانه علمی و هنری
tlg:@HamiOn
insta:hamion.ir
Info@hamion.ir